Menu

5 argumentů proti 5G

9.7.2019 - 5G, Bez kategorizace
5 argumentů proti 5G

5G je za dveřmi a neexistuje žádná kvalitní studie vlivů na naše zdraví. Místo toho se mobilní průmysl čile podporovaný vládami snaží vyvolat závod o to, která země bude první a kde bude nejvíc vysílačů. To přesto, že i pro stávající mobilní sítě (3G, 4G) jsou dnes popsány stovky negativních vlivů na lidské zdraví. Tyto vlivy jsou důsledně zdokumentovány více než tisícovkou nezávislých vědeckých studií.

5G přináší mnohem razantnější zvýšení vysílané energie a tedy nárůst expozice, než jakého jsme byli svědky v případě zavádění 3G nebo 4G. Myšlenka, že bez 5G už se prostě neobejdeme a jeho rychlá adopce přinese ekonomický boom, je šířena nejvyššími představitely států napříč planetou. Není však podložena ničím jiným, než novodobým náboženstvím – bezbřehou vírou v moderní technologie.

Kam se ale poděla zodpovědnost za zdraví občanů? 5G je neotestovaná a do značné míry stále nedokončená technologie. Existuje velmi málo vědeckých materiálů ohledně zdravotních vlivů 5G a pokud existují, nemohou z principu krátké existence 5G podchytit to nejzásadnější – negativní vlivy dlouhodobé expozice. To je zároveň hlavním problémem celé politiky limitů, vycházející ze zásadního nepochopení mechanismu, jak nám mikrovlnná energie škodí.
Aktuální limity byly původně určeny k ochraně před krátkou jednorázovou expozicí (cca 6-20 minut) z jednoho zdroje. Dlouhodobé kumulativní účinky mikrovln jsou oficiálními autoritami zcela opomíjeny. A to přesto, že je zcela jednoznačně prokázána souvislost se vznikem rakoviny, nevratným poškozením DNA, poruchami autistického spektra u dětí a celou dlouhou řadou dalších negativních dopadů na lidské zdraví. Všechny tyto potíže se týkají už mobilních sítí druhé, třetí a čtvrté generace. A 5G celou situaci ještě výrazně zhorší.

Někteří zaslepení následovníci technokratické věrouky dokonce tvrdí, že žádné studie dopadů 5G ani nejsou třeba, protože žádná rizika neexistují. Tyto hlasy přirozeně zastupují zejména zájmové skupiny, které na 5G plánují vydělat miliardy. Jejich zástupci jsou patrně rozhodnuti tak učinit za každou cenu. Je ale možné tento bez pochyby největší experiment na živé populaci v dějinách opravdu připustit? My věříme, že ne a proto jsme ve spolupráci s několika spřízněnými weby sepsali 5 argumentů proti 5G:

1) 5G je netestovaná technologie. Jedná se o obrovský experiment na lidech a zejména na dětech. Děti absorbují mnohem větší množství energie při stejné expozici.
Lidé žijící v blízkosti základnových stanic jsou již dnes vystaveni nepřetržité masáži mikrovlnami 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Po celém světě již dnes existují stovky sdružení občanů a rodičů proti základnovým stanicím/anténám. Namísto férové diskuse s občany jsme však svědky zametání faktů pod koberec a falešného uklidňování, že energie jsou nízké a žádné negativní dopady nehrozí.

2) 5G není potřeba. Lidé budou vždy toužit po rychlejším internetu, ale za jakou cenu? Stojí rakovina nebo chronické zdravotní komplikace za možnost superrychlého stažení filmu? Není 5G vlastně dokonalým vzorem zbytečného luxusu, který nepotřebujeme a ani si jej nemůžeme dovolit? Skutečně potřebujeme pračku, která si bude povídat s ledničkou a odpadkovým košem? A o čem si asi tak budou povídat. 🙂 Čím více jsme odkázáni na pomoc nejrůznějších chytrých zařízení (smart appliances), tím více se stáváme omezenými, manipulovatelnými, nesvobodnými.

3) 5G vyžaduje obrovské investice nejen do infrastruktury s problematickým přínosem. Zavedení smartmeterů v Anglii zásadně zvedlo cenu elektřiny pro odběratele namísto slibované úspory. Není vedena veřejná debata o přínosech a nevýhodách, nejsou analýzy a neexistuje jasný plán. Na místo toho, zcela v duchu všeobecně rozšířené oficiální politiky „jediné správné cesty“, z oficiálních zdrojů slyšíme, že není jiná varianta, než co nejrychleji adoptovat 5G. Investice do 5G je investicí do technologie, která má potenciál přinést obrovské zdravotní komplikace napříč celou planetou a způsobit zhoršení podmínek pro život z pohledu všech žijících organismů. A to je stále střízlivý optimistický odhad.

4) 5G = Energetická náročnost a dlouhodobá neudržitelnost. 5G počítá s mnohonásobným nárůstem počtu základnových stanic i vyššími vysílanými energiemi. BTS a antény budou blíže obydlím, umístěny téměř na každém rohu. Obrovský nárůst energetické náročnosti ostře kontrastuje s cíli nezbytnými pro samotné přežití naší civilizace – bojem proti změně klimatu a snahou o zavedení trvale udržitelné ekonomiky.

5) 5G umožní naprostý zánik principu soukromí. 5G usnadní online přenos videa. Přemýšleli jste někdy o tom, že podobnou rychlostí jako k vám budou putovat data i od vás? Tedy pokud se vám nabourá někdo do telefonu, tak za pár vteřin stáhne všechna vaše data, fotky, videa. Případně vás bude schopen sledovat v přímém přenosu se zvukem i obrazem. Mobilní telefon nepatří mezi nejlépe zabezpečená zařízení, viz celá řada kauz hacknutých mobilů celebrit. Většina dnes používaných technologií navíc umožňuje skrytý přístup pomocí tzv. zadních vrátek (backdoor). Americkým tajným službám nedávno unikly stovky podobných programů (kauza „Shadow Brokers“), umožňujících vzdálený přístup a kontrolu téměř jakéhokoliv zařízení a objevily se na černém trhu. Použít je tedy může téměř libovolný technický nadšenec, kterému se dostanou do ruky.

Zajímavé je i to, jak se nejhlasitější propagátoři páté mobilní revoluce chovají, když se jedná o jejich vlastní domov a rodinu.
Víte co má společného Donald Trump a Bill Gates? Oba vlastní obrovské rezidence v Palm Beach na Floridě. Stejně jako celá řada nejvlivnějších lidí světa. Čekali byste jako my, že tito lidé, kteří reprezentují technologickou špičku budou chtít být první? Že už 5G v Palm Beach dávno mají? Tak to ani náhodou. V Palm Beach totiž platí přísný zákaz výstavby 5G sítí. Podobně jako třeba v Bruselu.

Není se co divit. Zdravý rozum velí 5G zatím nerozjíždět a nejdříve celou technologii dotáhnou a především řádně prověřit.
A my s radostí pozorujeme, že čím dál tím více lidí se probírá z mikrovlnné letargie a začínají zjišťovat, že mobily jejich zdraví nedělají dobře. Nenechme se tedy zmást nesmyslným závodem o technologické prvenství, ve kterém není co vyhrát. Trvejme společně na otevřené a férové debatě o nových technologiích včetně 5G.

Nezapomeňme, že tato vlna moderních technologií hned v závěsu přinese roboty a vyspělou umělou inteligenci. Už dnes jen samotná autonomní vozidla/auta ohrožují místa všech řidičů kamionů. Rozvoj AI a robotizace v konečném důsledku připraví miliony lidí o práci, protože průmyslníci zcela logicky upřednostní robota pracujícího 24 hodin a bez dovolené před zaměstnancem. Finanční náklady na robotického dělníka budou nesrovnatelně nižší. A zatím nikdo nepřišel s uspokojivým řešením, co všichni ti propuštění lidé budou dělat. K čemu budou vlastně potřeba? Nejspíš to vyřeší neviditelná ruka trhu 🙂

Pojďme se společně zastavit, zamyslet a stopnout nesmyslné přijímání všeho nového, zametání rizik a problémů pod koberec. Protože přátelé, tady skutečně přestává legrace. Jakmile se 5G jednou rozjede naplno, není síla, která by jej dokázala zastavit. Nenechme se vyčlenit z debaty a trvejme na našich právech, využijme všechny zákonné možnosti včetně referenda. Pokusme se zastavit zběsilý proces adopce 5G do doby, než si budeme alespoň trochu jisti, jaké má dopady na naše zdraví, naši práci a vlastně celý způsob fungování naší společnosti.

— MR

Zdroje:
http://umenibyti.cz/
http://vyvazenezdravi.cz/
http://zdravy-domov.cz/
http://www.homeoinstitut.com/
https://stop5g.cz/
https://www.collective-evolution.com/2019/06/27/5g-is-the-stupidest-idea-in-the-history-of-the-world-says-washington-state-professor/
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Shadow_Brokers
https://www.nytimes.com/2017/11/12/us/nsa-shadow-brokers.html
https://www.independent.co.uk/life-style/gadgets-and-tech/news/saudi-arabia-robot-sophia-citizenship-android-riyadh-citizen-passport-future-a8021601.html

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.