Menu

Bezpečná vzdálenost

2.9.2018 - Bez kategorizace, Jsou mobily bezpečné?
Bezpečná vzdálenost

Přikládat si mobilní telefon k hlavě není dobrý nápad. Tvrdí to nejen světoví neurochirurgové, organizace zabývající se negativními účinky mobilů, nebo ti kteří měli štěstí a přežili nádor mozku. Říká to předně zdravý selský rozum. Stačí si uvědomit, že mobilní telefon nemá šňůru a tedy že pokud telefonujete nebo používáte internet, mobil vysílá energii. Navíc se jedná o energii mikrovlnnou.
Zahrnuti marketingem a zkreslenými informacemi často lidé o podobných věcech nepřemýšlejí racionálně. Mají tendenci napodobovat marketingové předlohy, reklamní vzory úspěšných lidí reprezentovaných sebevědomými a atraktivními modelkami a modely. A tihle produktové marketingu drží mobil v podstatě vždy u hlavy a tváří se u toho dost “cool”.

Podle řady expertů na biologické působení vysokofrekvenčních elektromagnetických polí, bezpečná vzdálenost nebo bezpečné množství energie v případě mikrovln téměř neexistuje. Německý institut baubiologie.de udává jako bezpečnou hodnotu pro vysoké frekvence (kam patří mikrovlny) do 10 mikroWattů na m2, tedy deset miliontin wattu na jeden čtvereční metr. Takovou hodnotu ale dnes zejména ve městech naměříte zcela ojediněle a v případě mobilu byste museli být ve vzdálenosti několika metrů.

Při přiložení mobilu k hlavě přitom energie absorbovaná tkání vaší hlavy nejen že více než tisícinásobně překoná všechna podobná doporučení, ale porušíte i doporučení od výrobce, které najdete malým písmem někde v manuálu. Dokonce i ti nejtvrdší lobbisté, kteří tvrdí, že mobilem vyzařované mikrovlny nemůžou mít žádné negativní vlivy, mluví o blízkém poli antény (anglicky near field) poměrně opatrně.
Jediné rozumné doporučení tedy je držet mobil tak daleko od vašeho těla, jak je to prakticky možné – ideálně použít drátové handsfree. Bezdrátové handsfree totiž také funguje na bázi mikrovln a absorbovanou energii může naopak ještě zvýšit.

Vůbec nejlepší z hlediska redukce mikrovln je používat drátový IP telefon nebo jeden z mnoha komunikačních programů z PC připojeného kabelem. Vaše tělo vám bude vděčné a možná i zjistíte, že nejste tolik ve stresu. Souvislosti mezi používáním mobilů a nárůstem úrovně stresu si všímá řada médií.

Dokonce i fyziologická reakce těla na mikrovlny na buněčné úrovni je stejná jako reakce na další nebezpečí typu toxinů, mechanického poškození nebo vysoké teploty (jedná se o mechanismus buněčné stresové odezvy).

Kromě toho, že i hovor samotný může být stresující, například pokud vám volá šéf proč jste nestihli termín nebo manželka, že jste opět zapomněl na tchýniny narozeniny 😉

–MR

Další zdroje:

https://www.sciencedaily.com/releases/2013/07/130729133531.htm

https://mobil.idnes.cz/nespete-s-mobilem-zpusobuje-bolesti-hlavy-fji-/mob_tech.aspx?c=A080118_142519_mob_tech_apo

Table of Contents

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *