Menu

Chytré spodní prádlo

12.8.2020 - Bez kategorizace, Mobilní etiketa
Chytré spodní prádlo

T-Mobile přichází se zářivou novinkou, která míří na zlepšení intimních vztahů mezi partnery v digitálním věku. Bude se jednat o převrat v tom, jak mladá generace vnímá sex? Nebo tato technologická novinka naopak aspiruje na největší nesmysl roku? Těžko říct, pojďme se podívat zblízka.

Chytré spodní prádlo vypadá na první pohled jako normální kvalitní spodní prádlo, ve výrazné barvě „Magenta„. Jeho chytrost spočívá v tom, že je dodávaný s „čipem lásky“, na který má prádlo speciální kapsičku.
Po spárování s chytrým telefonem potom může jeden partner toho druhého stisknutím tlačítka na čipu upozornit, že má právě náladu na nějaké ty techtle-mechtle. Upozornění je realizováno pomocí notifikace na smartphonu… jak jinak? Pozitivní je, že smartphone se přepne do módu offline a spustí romantické melodie.

Už tuším, co bude zásadním nedostatkem celého designu. Návrh přepnutí do tzv. „módu lásky“, který se objeví na mobilním telefonu partnera, je třeba z jeho strany potvrdit. Nejeden mobilní závislák prostě notifikaci zavře a bude pokračovat dál.
Bude tedy prádlo umožňovat spárování s více než jedním smartphonem a – například v případě opakovaného nezájmu partnera – vyzvat někoho jiného, komu zájem nechybí? 🙂 Při využití podobných informací ze strany sociálních sítí… Ale nechme toho.

Je možné, že existující nedostatky uživatelům vadit nebudou a „chytré“ spodní prádlo přinese novou sexuální revoluci anebo alespoň nějaké to občasné zpestření. Jaké všechny informace ale vlastně umožní o uživateli sbírat? Bude váš smartphone vědět, kdy jste měli sex a jak dlouho trval? (Za konec radovánek lze považovat přepnutí mobilu zpět do online módu.)

Není žádná novinka, že dnešní mladí ve srovnání s předchozími generacemi o sex „ztrácí zájem“. Nechce se mi ale věřit, že by na tom byli až tak bídně, a potřebovali „dálkové ovládání“ ve spodním prádle. Nebylo by přirozenější ale i příjemnější o svých potřebách komunikovat lidskou cestou? A skutečně chtějí tyto informace sdílet se svým smartphonem, který v drtivé většině jede na systému Android od společnosti Google? Google je dnes již proslavený tím, že na vás prodá pomalu i to, co neví.

Zatímco u nás mobilní operátoři chrlí dojemné reklamy o tom, jak nás jejich síť sbližuje a propojuje (Vodafone), ve vyspělých evropských zemích, jako je Německo nebo Francie, se situace změnila. Někteří operátoři vnímají negativní dopady technologií a snad i svůj podíl na nich. V Deutsche Telekom, korporátní matce našeho T-mobilu, se situaci rozhodli řešit, byť možná svérázným a lehce obskurním způsobem.
Citát mluvčího Deutsche Telekom potvrzuje to, co aktivisté za „rozumné použití technologií“ tvrdí už roky. Že technologie lidi mnohdy spíše odpojují, než spojují.

„Chceme, aby mladé páry s naší pomocí dokázaly lépe bojovat s odcizením způsobeným digitálními technologiemi. To prádlo je úmyslně poněkud absurdní produkt, protože humor je často nejlepší způsob, jak získat něčí pozornost a začít s ním komunikovat,“ upozorňuje mluvčí Deutsche Telekom Wolfgang Kampbartold.

Podobné upozornění ze strany mobilního průmyslu a i jistý náznak vyjádření spoluzodpovědnosti, je jistě velmi pozitivní signál. Jen upřímně, tento záměr a jistou dávku sebereflexe bych zprvu v produktu hledal marně.
Spíše se mi vybavilo „čím ses pokazil, tím se i napravíš“. Lze dopady přehnané expozice technologiím řešit opět dalšími novými technologiemi? Neposílí produkt v konečném důsledku ještě více závislost na smartphonu? Snad ne, nevím. Třeba je to krok správným směrem k uvědomění si, že technologie mají i odvrácenou stranu.

Podstatné je, co tomu říkáte vy. Pořídíte si chytré spodní prádlo? Nebo je to zbytečnost? Vnímáte možnost pořídit si podobný produkt jako možnost na změnu stereotypu a oživení vztahu? Volba je jen na vás. Nenechte si svůj názor jen pro sebe 😉 Nově můžete diskutovat na naší FB stránce.

— MR

Zdroje:
https://smartmania.cz/bizar-roku-nebo-uzitecna-pomucka-t-mobile-bude-prodavat-chytre-spodni-pradlo/
https://www.lovemagenta.com/connected_underwear
https://www.theoystercatchers.com/videos/55187-love-magenta-connected-underwear-look-of-love
https://lajk.iprima.cz/sex-vztahy/odhaleno-mladi-ztraceji-zajem-o-sex-a-maji-k-tomu-tenhle-divny-duvod-uhadnete-co-to-je
https://www.telekom.com/en/company/worldwide/profile/profile-czech-republic-355848

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *