Menu

Dvě miliardy za vteřinu

7.10.2019 - Bez kategorizace
Dvě miliardy za vteřinu

Taková je frekvence energie vysílané typickým mobilem nebo WiFi. V praxi to znamená, 2 miliardy informací za vteřinu. Informací o změně polarity elektromagnetického pole, které prochází naším tělem. Jak se s takovou kadencí lidský organismus vyrovnává? Jednoduchá odpověď zní “Velmi obtížně”.

Stát se miliardářem. To by asi málokdo dokázal odmítnout. Mít dostatek prostředků do konce života. Každý z nás ale miliardářem dávno je. Za jedinou vteřinu do většiny z nás sype více než 2 miliardy impulsů hned několik BTS-ek, WiFin, bluetooth zařízení, sportovních náramků a chytrých hodinek zároveň. Tak tohle bohatství bych si docela rád odpustil, jenže ono není jak. Právo na to nebýt ozařován mikrovlnami se nerespektuje. A takzvané “bezpečnostní limity” jsou nefunkční a zoufale zastaralé. Současné expoziční limity fungují podobně, jako kdybyste nastavili maximální rychlost v obci na 9 milionů km/h a pochvalovali si, že ji nikdo nepřekračuje.

Limity z 60 let minulého století, aktuálně stále s menšími obměnami používané, byly cílené na krátkodobou a jednorázovou expozici. Typicky se jednalo o 6-30 minut. Navíc berou v potaz pouze tepelné působení energie. Vědecké studie přitom zcela jednoznačně prokázaly výrazné biologické účinky na energiích tisícinásobně nižších, než jakých je třeba k docílení tepelné odezvy. V neposlední řadě se existující limity ICNIRP omezují na jediný zdroj energie, zatímco v praxi absorbujeme energii z desítek až stovek různých zdrojů současně. To je další důkaz jejich neadekvátnosti. Expoziční limity vznikaly v době, kdy neexistovala WiFi a města nebyla prošpikována energií ze stovek tisíc zdrojů.

Sečteno a podtrženo, nepotřebujete doktorát z fyziky, medicíny a biochemie, abyste se dovtípili, že aktuální limity expozice nezajišťují žádnou reálnou ochranu. Zajímavý je i způsob, kterému došlo k poslednímu výraznému uvolnění limitů v ČR v roce 2000. Jelikož odborníci z Národní Referenční Laboratoře mnohonásobné zmířnění limitů jednoznačně odmítli, instituce byla zrušena a založena nová. Na rozhodující místa jsou dosazováni lidé jako pan Luděk Pekárek a pan Lukáš Jelínek, kteří soustavně a absolutně popírají jakákoliv zdravotní rizika související s elektromagnetickými poli. Tyto naše “autority” zastávají zkrátka názor, že pokud vás mikrovlny neusmaží zaživa, tak jsou neškodné.

Jelikož orgány, které by měli populaci chránit, tak nečiní, zásadní rozhodnutí je jen na vás. Chovat se rozumně a snížit expozici Wifi, používat mobil na krátké hovory a dávat si jej dál od hlavy vás nestojí téměř nic. Naopak rozumné použití technologií vám daruje spoustu času, který můžete využít lepším způsobem, než koukáním do displeje.

— MR

Zdroje:
https://www.ceskatelevize.cz/porady/1095913550-nedej-se/208562248420023-elektromagneticke-zareni

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *