Menu

EM pole a imunita

7.4.2020 - Bez kategorizace, Jsou mobily bezpečné?, Řešení
EM pole a imunita

Všichni společně čelíme mediálnímu útoku informací spojených s virovou pandemií COVID-19 alias koronavirem. Možná by vás nenapadlo, že posílit imunitu lze i vypínáním WiFi nebo mobilních dat. Tuhle cestu naznačuje nejmodernější výzkum.

Přesto, že situace kolem pandemie není legrace a s přísnými nařízeními proti šíření infekce v principu souhlasíme, není radno situaci přeceňovat. Při sledování dění je zásadní zachovat chladnou hlavu. Aktuálně v ČR připadá na 100 000 lidí méně než 100 nemocných. Respekt je na místě, ale není žádný důvod k panice. Doporučujeme média konzumovat střídmě a místo zpravodajství čtyřiadvacetihodinového cyklu naladit nějakou dobrou komedii. Stres a napětí, které z televizních obrazovek srší „ČT24 hodin denně“, k lepšímu zdraví nepřispěje.

Stejně tak ale díky moderní vědě víme, že našemu imunitnímu systému neprospěje používání WiFi, mobilních dat, Bluetooth zařízení… podobně jako žádný jiný zdroj mikrovln. Toto téma – negativní vliv mikrovln na imunitní systém – dlouhodobě propaguje švédský profesor neurobiologie Olle Johansson.

Ve svém zatím posledním vědeckém článku Olle společně s kolegou Paulem Doyonem formuloval hypotézu propojující známé a ověřené negativní efekty elektromagnetických polí. Podařilo se jim přesvědčivě ukázat jeden z mnoha mechanismů, kterým EMF (mikrovlny) mohou negativně ovlivňovat náš imunitní systém. Argumentace je opřena o relativně dlouho známý princip změny propustnosti kalciových kanálů v důsledku expozice EMF.

EMF (elektromagnetic field), EMP (elektromagnetické pole), mikrovlny a mobilní signál jsou slova, která popisují jedno a totéž. Jedná se o energii, na kterou se můžeme dívat jako na záření nebo fyzikální pole. V kontextu mobilních technologií se na našem serveru zaměřujeme na uměle vytvořené typy EMF. Tedy zejména takové, které jsou produkovány mobilními telefony, základnovými stanicemi a dalšími součástmi moderních telekomunikačních systémů, mezi které patří i libovolná jiná zařízení komunikující na bázi WiFi, Bluetooth a řady dalších bezdrátových technologií.

Vědecký článek má vyčerpávající název „Elektromagnetická pole mohou prostřednictvím inhibice kalcineurinu působit ve smyslu potlačení imunity, a zvýšit tak riziko infekce: Možné mechanismy působení“. Pokud vás zajímají detaily, abstrakt a několik stránek zdarma je možné v angličtině nalézt zde.

Imunitu lze posilovat různými způsoby. Nám na mobilní vlně jsou sympatické postupy v souladu s přírodou, vyladěné mnoha generacemi. Bylinky a vitamíny, pohyb na zdravém vzduchu, vydatný spánek.
Zkuste navíc malou změnu elektronických návyků. Vypínat WiFi router na noc, vypínat WiFi a data, když je aktivně nepoužíváte, to zvládně každý. Vydržte alespoň měsíc a možná budete překvapeni, kolik životní energie navíc jste získali.

— MR

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *