Menu

Indická cesta

11.11.2018 - Bez kategorizace, Mobilní historie
Indická cesta

Profesor Girish Kumar z Indie dosáhl neuvěřitelného úspěchu. V důsledku jeho osvětové aktivity město Gurugram (dříve Gurgaon) v roce 2012 zcela vypnulo 298 z celkového počtu 502 mobilních stanic (BTS) rozmístěných na svém území.

Přitom stačilo docela málo. Prof. Kumar prostě jen říkal pravdu o biologických efektech mikrovln a dokázal svůj pohled podložit přesvědčivou argumentací.

Základní otázka, kterou položil je přitom jednoduchá:
Jak může WHO na jedné straně klasifikovat mobily jako potenciální karcinogen a na druhé straně kompletně ignorovat vyzařování základnových stanic?

Indie patří mezi celou řadu zemí (dále například Rakousko, Švýcarsko, Izrael, Rusko), které přijaly mnohem přísnější limity elektromagnetických polí, než jaké stanovuje mezinárodní doporučení ICNIRP. Tyto země jednají v rámci principu předběžné opatrnosti s vědomím, že většina moderních studií potvrzuje nesčetné negativní vlivy mobilních technologií na lidské zdraví.

Zdroje:
http://www.iarc.fr/en/media-centre/pr/2011/pdfs/pr208_E.pdf
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_IARC_Group_2B_carcinogens#cite_note-1
https://timesofindia.indiatimes.com/city/gurgaon/MCG-to-seal-298-hazardous-mobile-towers-near-houses/articleshow/11394420.cms?referral=PM
https://timesofindia.indiatimes.com/city/gurgaon/MCG-to-seal-298-hazardous-mobile-towers-near-houses/articleshow/11394420.cms?referral=PM
https://www.ee.iitb.ac.in/wiki/faculty/gkumar

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *