Menu

Jak mobilní byznys upozorňuje na zdravotní rizika mobilů

21.6.2020 - Bez kategorizace, Jsou mobily bezpečné?, O čem se (ne)mluví
Jak mobilní byznys upozorňuje na zdravotní rizika mobilů

Řada mobilních operátorů a výrobců mobilních technologií včetně firem jako Vodafone, Blackbery, Ericsson nebo Nokia varuje před rizikem placení vysokých soudních výloh v souvislosti se zdravotními dopady mobilů.
Zatímco uživatelům je neustále opakováno, že žádné riziko neexistuje a nic nehrozí, obsah komunikace směrem k akcionářům je zcela opačný.
V podobném duchu přistupují dlouhodobě k situaci i pojišťovny, které odmítají bezdrátové technologie pojišťovat. Je to dle jejich vyjádření příliš riskantní.

Na tyto skutečnosti upozorňuje již delší dobu odbornice světové třídy Devra Davis, ale stejnou zprávu přineslo množství dalších důvěryhodných zdrojů. Environmental Health Trust zveřejnil přehled prohlášení mobilních operátorů a výrobců mobilních technologií, kterými varují akcionáře před potenciálními vysokými náklady za soudní výlohy v souvislosti s negativními zdravotními dopady EMF (článek zde).

Vybrali a přeložili jsme dva příklady z uvedených.

T-Mobile US, Inc. – Výňatek z výroční zprávy za rok 2017
“Naše obchodní činnost může být negativně ovlivněna rozhodnutími ve věci právní zodpovědnosti za zdravotní a bezpečnostní rizika bezdrátových zařízení a vysílacího vybavení, stejně jako změnami norem / standardů vyzařování radiových frekvencí …”

Vodafone výroční zpráva za rok 2017 klasifikuje dopad zdravotních rizik EMF jako problém s “vysokým” dopadem (bod vlevo nahoře č. 11). Všimněte si na obrázku níže, že se jedná o jediné riziko ze všech uvedených, které výrazněji vybočuje z geometrického rozložení. Všechna ostatní rizika jsou pěkně pohromadě uprostřed …
Vysoký dopad je vyvážen informací o stabilitě rizika a velmi nízkou pravděpodobností. Jinými slovy, z informací v grafu lze odvodit i to, že oblast zdravotních rizik EMF má mobilní byznys zřejmě pod kontrolou.

Zdroje:
https://ehtrust.org/key-issues/reports-white-papers-insurance-industry/
https://ehtrust.org/key-issues/corporate-company-investor-warnings-annual-reports-10k-filings-cell-phone-radiation-risks/
https://ehtrust.org/top-mobile-phone-firms-warning-shareholders-over-devices-possible-cancer-risks-but-fail-to-tell-customers/
https://investors.vodafone.com/investors-analysts/annual-reports

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *