Menu

Mobil a kočárek

2.10.2018 - Bez kategorizace, Mobilní etiketa
Mobil a kočárek

S kočárkem rejdí po venku řada rodičů. Častěji a častěji ale koukají spíše na mobil než na cokoliv jiného. To se nakonec týká i řady jiných chodců, kteří podléhají přitažlivosti barevných displejů při nejrůznějších příležitostech.

Mobilní vlna razí názor, že když už trávíme čas s dětmi, zaslouží si naši plnou pozornost a mobil by neměl dostávat přednost. Druhá věc je, jakým způsobem tito mobilní rodiče svoje děti ovlivňují. A to ať už tlačí své potomstvo v kočárku, nesou si ho přivázané na těle a nebo s potomkem prostě jdou.

Předně rodič dává svému dítěti příklad, jak se má chovat. Je úsměvné, když rodiče, kteří jsou sami na telefonu závislí, vyčítají svým dětem, že s mobilem tráví moc času. Dávají jim zákazy, limity, ale mnohdy si neuvědomují, že svým vlastním chováním dávají návod opačný a mnohem silnější. Tento vzor chování je ve společnosti obzvláště častý a zdaleka se netýká jen mobilních telefonů.

V druhé řadě upřednostňováním telefonu v přítomnosti jiné osoby podvědomě sdělujete, že pro vás přítomný vlastně není zajímavý. Toto se netýká jen dětí, ale děti jsou ve všech směrech obzvláště vnímavé a citlivé. U dětí obzvláště platí, že není podstatné co jim říkáte, ale jak se k nim chováte.

Antény 5G telefonu

Používání mobilu v kombinaci s kočárkem má ale ještě jednu zásadní nevýhodu. Mobilní telefon má zpravidla ne jednu, ale hned několik antén (typicky dnes 4 a více). A všechny jsou umístěné na “zádech” přístroje, tedy na opačné straně než je displej. Energie vysílaná mobilem je nejsilnější ve směru antény, tedy ve směru kam míříte zadní stranou vašeho přístroje. Pokud tedy tlačíte kočárek a koukáte přitom do mobilu, anténou míříte v podstatě přímo na vašeho potomka. Ať už si o mikrovlnném záření z mobilu myslíte cokoliv, jisté je, že zdravé rozhodně není. Tohle si vaše dítě nezaslouží.

Test pro rodiny: Vyhodnoťte si s partnerem / partnerkou vaše nejčastější zákazy směrem k dětem a zkuste se zamyslet, jestli sami někdy tak trochu neděláte přesně to, co u dětí nemůžete vystát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *