Menu

Mobilní Etiketa – Jak se chovat s mobilem?

25.7.2016 - Bez kategorizace, Mobilní etiketa
Mobilní Etiketa – Jak se chovat s mobilem?

První díl článků na téma mobilní etikety začneme pěkně zostra tématem, kterému by bylo zbytečné se vyhýbat. Týká se všech lidí takříkajíc rovným dílem. A stěží nalézt lepšího uvaděče, než Tondu Blaníka. O Tondovi se ví, že rád telefonuje z toalety. Jsou pro to i nějaké důkazy. Ale je vlastně takové telefonování na záchodě společensky v pořádku? A jaké máte zkušenosti vy?

Pokud se pustíme do lehkého průzkumu, zjistíme první nepříjemnou pravdu. Pro spoustu a možná i mírnou většinu lidí je společensky únosné téměř vše, co páchají oni sami. Ve světě mobilů a mobilní reklamy navíc platí zvláštní pravidla. Tady neexistují hranice ani bariéry. Nevaž se, odvaž se. Rozjeď to naplno. Nakonec je to každého věc že, do té míry, pokud neobtěžuje své okolí. No ale to je právě hlavní problém s těmi telefonáty z kadibudky.

Jo ovšem pokud je našinec vlastníkem soukromé kadibudky na samotě, tak to potom ať si z ní prosím telefonuje až do vybytí baterie nebo úplného vyprázdnění obsahu mozku. I zde ovšem hrozí jisté nebezpečí. A sice, že toaletní telefonista předá druhé straně nějaké ty informace navíc. Jedná se zde o nepříliš dobře artikulovatelné informace, které původně tak úplně sdílet neplánoval. Dalo by se téměř říct, že je v dané situaci prostě neudržel. No a co teď s tím? Riziko není radno podceňovat, zvláště pokud si třeba domlouváte romantickou večeři.

toilet_1467701c

Ovšem obraťme se nyní na souseda z vedlejší kabinky. Jako by nestačilo, že musí v dané situaci sdílet cizí společnost. Ještě k tomu – navíc – je nucen poslouchat cizí telehovor se všemi patřičnými detaily. A toto je prosím věc, kterou si lidé málo uvědomují.

Žádného člověka na světě nezajímá nic ještě méně, než cizí telefonát. Kdykoliv máte ten pocit, že mluvíte o něčem zajímavém a důležitém. Přijde to nutkání zvyšovat hlas, abyste se podělili s okolím… Ve chvíli kdy to uděláte, stáváte se pro ostatní trapnou figurkou. Detaily vašeho života nikoho nezajímají a každý je alergický na tuhle sortu mobilních performerů. I kdybyste byli vysoká blondýnka s ňadry nadměrné velikosti, což nejste. A ze všeho nejhorší je, když tak obviněný činí na záchodě, na tom posvátném místě, kde každý chce mít trochu klidu a soukromí.

unlucky_toilet

Proto v naší nově vyhlášené hitparádě mobilních přešlapů zařazujeme telefonování z kadibudky na čestné první místo. Tramtadadá.

No ale nabízí se zde jedna taková docela zajímavá možnost. Prostě to přestat dělat.
Ale také přestat to tolerovat. Když už spolusedící má tu potřebu, pociťuje nutnost začít telefonát, nehrajme prosím vás tu roli oběti se vším smířené. Prostě jej slušně požádejme, aby si zavolal jindy nebo odjinud. Uvidíte, že ozvat se není tak těžké – nakonec jste v právu – a možná ještě navážete nějaké to nevšední přátelství 🙂

Tak, co vy na to? Co si o tom myslíte a jaké máte zkušenosti ze života?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *