Menu

Mobily mezi dětmi

9.12.2016 - Bez kategorizace, Jsou mobily bezpečné?
Mobily mezi dětmi

Věk kdy člověk dostane svůj první mobil se neustále snižuje. Dítě, které dnes nemá ve třetí, čtvrté třídě mobil, se stává terčem posměchu a často vídáme telefon u hlavy předškoláků. Přesto odborníkům v oboru zdravotních vlivů mobilních technologií naskakuje při pohledu na dítě s telefonem kopřivka.

Zdánlivě nevinné hovory s rodiči naberou zcela nový rozměr, pokud si uvědomíte, že:

 

– Děti se nemají možnost rozumně rozhodnout, jestli je mobil bezpečný nebo nebezpečný. Mobil je fascinuje, protože je barevný, bliká a dělá zvuky.

– Dětské lebeční kosti jsou výrazně tenčí a jejich mozek obsahuje větší procento tekutiny; oba faktory mnohonásobně (dle odhadu expertů 10x až 20x) zvyšují množství energie absorbované v tkáni dětí (zejména v mozku) oproti dospělým. To znamená, že za každou minutu telefonování dítě absorbuje tolik škodlivé energie, kolik dospělý za 10 až 20 minut hovoru.

head-emf-absorption-chilren-adults
Obrázek 1 z výzkumu Ohma Ghandi znázorňuje, jak hluboko do mozku proniká nejagresivnější část mikrovlnné energie v porovnání mezi dospělým a dětmi. Zleva 5-ti leté dítě, 10-ti leté dítě a dospělý.

– Dětský mozek se v během prvního roku dvojnásobně zvětší a i nadále prochází intenzivním růstem a rozvojem, který zpomaluje až kolem 20 roku věku člověka.

– Dětem se imunitní systém teprve vyvíjí a jejich tělo tedy nemá k dispozici srovnatelné obranné mechanismy jako tělo dospělé.

– Po celou dobu hovoru tělo a zejména mozek dítěte vstřebává velmi silnou mikrovlnnou energii, která prokazatelně poškozuje genetickou informaci v buňkách – DNA. DNA je hlavním nositelem informací o tom, jak naše tělo funguje a při jejím rozsáhlejším narušení dochází k buněčným mutacím, jejichž přímým důsledkem jsou nádorová onemocnění, leukemie a celá řada dalších degenerativních změn organismu. Často se uvádí také souvislost mezi mikrovlnnou expozicí a autismem nebo ADHD (hyperaktivitou).

20130214-autism-rf-time
Graf
1 ilustruje nárůst průměrné expozice dětí vysokofrekvenčním polím, tj. mikrovlnám a radiovým vlnám (modře), a nárůst onemocnění autistickéh spektra – autismus a příbuzná onemocnění (červeně).
Zdroj: http://www.powerwatch.org.uk/news/20130214-norwich-wifi.asp

– Vznik nádoru je dlouhodobá záležitost, v závislosti na míře expozice škodlivým vlivům jako jsou mikrovlny, se může nádor objevit za několik let ale i za několik desítek let. Průběh nádorových onemocnění dětí je často díky mnohem rychlejšímu vývoji dětského těla velmi agresivní.

– Jednoduché kroky jako použití handsfree, hlasitého odposlechu, využívání PC a komunikačních programů typu Skype nebo zakoupení telefonu připojeného kabelem pro domácí použití, může naprosto zásadně ovlivnit expozici vašich dětí a výrazně jim tak zvýšit šance na zdravý život. Podobně je to s použitím drátového internetu místo bezdrátové WiFi. WiFi vysílá, i když internet aktivně nepoužíváte.

Pokud vám není život vašich dětí nebo dětí vašich známých lhostejný, upozorněte je prosím na existující rizika. Téměř nikdo si dnes neuvědomuje, jakému nebezpečí jsou tato nevinná stvoření vystavena a jak často rodiče nevědomě balancují na hraně zdravého rozumu.

Je dnes naprosto naivní domnívat se, že mikrovlny vysílané mobilem jsou neškodné. Už i Světová zdravotnická organizace (WHO IARC, 2011) říká, že mobilní telefony mohou způsobovat rakovinu. Více než 60 procent moderních věděckých studií (včetně těch financovaných samotným mobilním průmyslem) našlo souvislost mezi mikrovlnami a vznikem rakoviny.

Jestli chcete čekat 10 nebo 20 let na definitivní vědecké potvrzení a mít jistotu, nebo budete jednat nyní a rozumně expozici vašich dětí omezíte, je na vás. Důležité ale je mít vůbec možnost volby. A to dnes díky téměř nulové informovanosti většina rodičů bohužel nemá.

Zdroje:
https://en.wikipedia.org/wiki/Mobile_phone_radiation_and_health
http://www.huffingtonpost.com/devra-davis-phd/are-cell-phones-causing-d_b_359456.html
http://ehtrust.org/policy/international-policy-actions-on-wireless/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *