Menu

Naše sociální dilema

11.10.2020 - Bez kategorizace, Internet a informace, Jsou mobily bezpečné?, Mobily a děti, Rychlovky
Naše sociální dilema

Nepříjemná pravda a temná realita sociálních sítí je venku, díky Tristanu Harrisovi a jeho kolegům. Těm se v dokumentu Sociální dilema (Social Dilemma) podařilo odkrýt neuvěřitelné. Jejich dokument nenechá nikoho na pochybách. Jestli užíváte internet, film Social dilemma prostě musíte vidět. Je to suverénně nejsrozumitelnější film o sociálních sítích a o internetu, který byl kdy natočen. Jestli nějaký film má šanci změnit vaše internetové návyky, potom je to zcela určitě tento.

Proto jsme se rozhodli dokumentu věnovat tento krátký článek. Nechceme ale prozradit nic z obsahu, abychom vám nepokazili zážitek (Připravujeme i článek pro ty, kteří už dokument viděli). Prozraďme jen tolik, že většině diváků dokument otevřel oči a je často označovaný jako zlomový.

“Tristan Harris je pravděpodobně nejsilnějším hlasem v oboru technologií, ukazujícím, kterým směrem se průmysl má vydat. Toto je volání do zbraně a každý by jej měl vyslechnout.“ –– Marc Benioff, CEO, Salesforce

Jestliže Tristan začal se svými aktivitami o napravení světa internetu někdy v roce 2013, za sedm let se mu podařilo dosáhnout hodně. Již v roce 2013 totiž založil neziskovku Time Well Spent, která byla později přejmenována na Center for Humane Technology. Postupně se stával zručnějším a zručnějším řečníkem a oslovoval čím dál širší obecenstvo. Jeho cesta jej zavedla od účasti na TED konferenci přes reportáž v pořadu CBS 60 minut, články v New York Times nebo Wallstreet Journal až právě k fenomenálnímu dokumentárnímu filmu s prvky dramatu – Social Dilemma.

— MR

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *