Menu

Mobilní nepozornost

9.10.2016 - Bez kategorizace, Mobilní etiketa
Mobilní nepozornost

V rubrice mobilní etiketa se zabýváme mobilními vlivy na společnost. Všechny vlivy mobilů nejsou podle nás jen negativní. Věříme ale, že vlivům pozitivním je věnována dostatečná pozornost a značný mediální prostor. Proto se přirozeně zabýváme spíše těmi méně radostnými vlivy mobilního chování. Ale to ještě neznamená, že nemůžou být veselé.

Jednou z věcí, které je obtížné přehlédnout je to jak, často lidé zírají do svého mobilu. Každý rok je závislost silnější a zombie v ulicích měst rychle nacházejí další kamarády. V technicky pokročilém Japonsku už situace zašla tak daleko, že se lidé, tedy zombie, vzájemně srážejí na přechodech, padají do podchodů a vrhají se nevědomě pod kola automobilů.

No ale nejen v Japonsku. Cathy Cruz Marrerová, žena v následujícím videu, při psaní SMS spadla … do fontány.

Ne každý má tolik štěstí a mobil může svému uživateli přinést lecjaké dobrodružství. Počet zranění z důvodu mobilní nepozornosti rostl ve městě Fort Lee tak dlouho, až policisté začali neukázněné chodce pokutovat. Pokuta ve výši 85 dolarů už člověka může přimět k tomu, aby se nad svým blouděním s mobilem zamyslel.

Na ty, kteří preferují nepřemýšlet, potom mysleli reportéři z National Geographic. Vypustili do ulic kolegu převlečeného za gorilu a sledovali, zda si jí mobilní závisláci vůbec všimnou. Co myslíte?

Zdroje informací:
https://www.youtube.com/watch?v=ZXYY_ep5Nh0 [CBS, youtube]
https://www.youtube.com/watch?v=wl0JojWH1rQ [ABC News, youtube]
https://www.youtube.com/watch?v=tm2lfv3_ELc [National Geographic, youtube]
https://www.novinky.cz/koktejl/267613-v-usa-pokutuji-chodce-za-psani-sms.html [novinky.cz]
http://mobil.idnes.cz/americane-konci-v-nemocnicich-kvuli-psani-sms-faq-/mob_tech.aspx?c=A120802_145051_mob_tech_LHR [mobil.idnes.cz]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *