Menu

Přednáška: Vliv 5G (nejen) na lidské zdraví

27.2.2020 - 5G, Bez kategorizace, Jsou mobily bezpečné?, O čem se (ne)mluví
Přednáška: Vliv 5G (nejen) na lidské zdraví

Martin Novotný z emfsmog.cz, předseda neziskovky Life Resonance, spolu s kolegy uspořádal přednášku na téma zdravotních vlivů 5G v Jeseníku. Právě zde v Jeseníku se totiž mají testovat moderní 5G sítě. A slovo testovat je třeba podtrhnout, protože tato technologie zatím řádně testována nebyla. 5G nemá jednotnou nebo dokončenou specifikaci, nasazuje a zároveň vyvíjí se doslova za běhu.

Nelze tedy mluvit o tom, že by 5G mohla být technologií bezpečnou. Její vlivy na lidské zdraví nejen že nejsou známy, ale dokonce nebyly ani řádně testovány. Říkáte si že to není možné? Že ve vyspělé civilizaci se něco takového stát nemůže? Tak se pevně posaďte a zaposlouchejte se do Martinovy přednášky. Protože jestli se nechcete stát dalším testovacím subjektem v řadě, bylo by nejlepší, abyste pro to něco začali aktivně dělat.

Tato přednáška je zcela výjimečná z toho důvodu, že na jejím konci proběhla intenzivní diskuse mezi občany Jeseníku a jejich voleným zástupcem, který otevřeně hájí zájmy mobilního operátora. Pan zastupitel jako by celou dobu snad ani neposlouchal.
Nabízí se zajímavá paralela s dnešní masovou společností, která se rozhodla negativní informace o mobilech nevnímat.

Je normální nasazovat technologii před dokončením specifikace a vývoje? Nám se to normální úplně nezdá. Domníváme se, že pokrok je důležitý, ale nemůže být dosahován stylem „za každou cenu“. Je třeba dodržovat jisté základní principy.
Například nejprve technologie a produkty navrhnout, vyrobit dle specifikace, důkladně testovat a až následně uvádět do provozu. Bohužel 5G slibuje miliardové zisky a někteří se zkrátka nemohou dočkat. Projev Toma Wheelera, celoživotního lobbisty a šéfa asociace amerických mobilních poskytovatelů (CTIA), mluví sám za sebe. Wheeler zde mluví z pozice šéfa orgánu FCC, jehož úlohou je telekomunikační byznys nezávisle kontrolovat.
Podobný konflikt zájmů, kdy to čela kontrolního orgánu je dosazen lobbista, který od roku 1976 prosazuje zájmy mobilního průmyslu doslova za každou cenu, je zkrátka neuvěřitelný. Svědčí o obrovské moci, kterou mobilní průmysl dnes disponuje. Na druhou stranu je třeba zdůraznit, že podobné triky by se nikdy nesetkaly s úspěchem, pokud by se veřejnost o problematiku byť jen trochu aktivně zajímala.

Lidé se naštěstí donekonečna obelhávat nedají. Přesto celému tématu nápadně chybí mediální pozornost a širší informovanost veřejnosti. Pomozte prosím v šíření nepříjemné pravdy a informace sdílejte. Jen tak se dočkáme férové veřejné diskuse namísto pokoutného jednání za zády občanů, tak jak se o to bohužel pokusila Jesenická radnice.

Rádi byste se zapojili a nevíte jak? Chcete udělat něco víc? Ozvěte se nám na email info@mobilnivlna.cz.

— MR

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *